Lázně Poděbrady

Informace o městě:

Půvabné lázeňské město postavené na břehu Labe nedaleko Prahy je místem, kde tráví své volné chvíle hosté všech věkových kategorií a zájmů. Lázně Poděbrady jsou proslulé nejen mezi českými, ale také mezi zahraničními rekreanty.

Dlouhá lázeňská tradice, sahající do roku 1908 se zaměřuje především na léčbu chorob srdce, oběhového systému a cév. K léčbě se užívá zdejší přírodní poděbradská minerální voda, hydrogenuhličitano-chlorido-sodno-vápenatého typu o teplotě 14°C. Léčebné koupele minerální vody Poděbradky s vysokým CO2 působí na organismus ve smyslu rozšíření cév takzvané dilatace, zvýšení celkového prokrvení, poklesu krevního tlaku a snížení tepové frekvence. Její dlouhodobé působení vede k výraznému zlepšení energetických poměrů srdečního výkonu.

Lázně Poděbrady jsou obklopeny lužními lesy, které lákají k dlouhým romantickým procházkám i aktivnímu odpočinku. Užijete si zde také mnoho kulturních akcí po celý rok.

Tipy na výlet:

10 Km - Nymburk
20 Km - Kouřimský skanzen
21 Km - Zámek Loučeň, labyrintárium
31 Km - Chlumec nad Cidlinou, zámek Karlova Koruna
30 Km - Kutná Hora Zámek Kačina
39 Km - Zámek Dětenice, prohlídka
42 Km - Jičín, Prachovské skály
52 Km - Praha (nabídka hotelů v tomto městě)

Nezapomeňte navštívit:

Přístaviště umístěné na Zámeckém nábřeží poblíž mostu přes Labe, kde po celý rok kotví výletní Loď Král Jiří. Během hodinové romantické okružní plavby zhlédnete přímo z řeky Labe krásu okolní přírody. Historie plavby v Poděbradech sahá až na samý počátek otevření lázní, kdy ředitelství místních lázní zavedlo výletní plavby pro zpestření lázeňského pobytu.


lap_01.jpg

Lázeňský hotel Park    ****

Lázně Poděbrady, Česká republika ( info o městě)

Lázeňský hotel PARK**** je moderní hotel s bezbariérovým přístupem umístěný na pěší zóně kolonády v centrální části lázeňského parku, v krásném a klidném prostředí lázeňského města Poděbrady. Jedinečná poloha zaručuje ideální možnosti regenerace a relaxace. Cílem hotelu je poskytnout každému to nejlepší pro jeho zdraví, tělo a mysl. Nad rámec klasické léčebné a wellness terapie zaměřené na detoxikaci organismu, uvolnění, posílení činnosti srdce a oběhového systému, je současně poskytována léčebná terapie dle principů Ayurvédské medicíny.


fel_01.jpg

Spa Hotel Felicitas    ****

Lázně Poděbrady, Česká republika ( info o městě)

Spa Hotel Felicitas**** se za krátkou dobu od svého otevření stal vyhledávaným cílem hostů, kteří hledají komplexní lázeňskou léčbu a relaxaci na jednom místě. Zaujme svou polohou přímo v srdci Poděbrad naproti centrální fontáně, i pestrou nabídkou léčebných, relaxačních a víkendových pobytů. Pod jednou střechou nabídne ubytování v moderně vybavených pokojích, restauraci, balneo-rehabilitační centrum, wellness centrum, saunový minisvět a bazén.


001_dep.jpg

Depandance Felicitas    ****

Lázně Poděbrady, Česká republika ( info o městě)

Pokoje Depandance Felicitas se nacházejí v bývalém hotelu Orfeus na lázeňské kolonádě, hned naproti Spa Hotelu Felicitas. Všechny pokoje jsou po kompletní rekonstrukci a hostům nabízí využití všech služeb mateřského hotelu za zvýhodněnou cenu.


IMG_4222.jpg

Hotel Golfi    ***

Lázně Poděbrady, Česká republika ( info o městě)

Hotel Golfi*** je útulný hotel umístěný v malebném zákoutí na pravém břehu řeky Labe. Pokoje poskytují příjemný výhled na řeku nebo poděbradský zámek. Komorní a velmi rodinnou atmosféru hotelu dokreslují fotografie bývalých majitelů. Historie hotelu sahá až do roku 1934 a souvisí s rozvojem lázeňství v Poděbradech.


Nenalezen žádný balíček v tomto městě